„GOJUS“
Liaudiškų šokių kolektyvas
Anykščių kultūros centro šokių ansamblis „Gojus“ susikūrė 1991m. Ansamblio pavadinimas – simbolinis. Gojus – pati gražiausia miško vieta, kurioje auga nuostabiausi medžiai ir augalai, žydi gražiausios gėles, kur galima išgirsti pasakiškais balsais čiulbančius paukščius.
Prisistatymas
Veikla
Tokie pat spalvingi ir skirtingų charakterių yra kolektyvo nariai: moksleiviai ir įvairių profesijų, bei išsilavinimo žmonės, norintys išsiskirti ir išlaikyti savo tautiškumą, skubančioje ir sparčiai modernėjančioje visuomenėje.
Ansamblis daug dėmesio skiria autentiškam tautiniam kostiumui, kuris atspindi XIX a. lietuvišką dvasią. Šokėjai dėvi ne tik Aukštaitijos regiono, bet ir Žemaitijos, bei Klaipėdos krašto kostiumus, padedančius praplėsti ansamblio šokamų šokių repertuarą. Kolektyvo atliekami šokiai – gerai žinomų šalies baletmeisterių kūriniai.
Ypatingas dėmesys skiriamas ir gimtojo krašto pristatymui, koncertinei veiklai. „Gojus“ dažnai pasirodo savo krašto žmonėms, dalyvauja respublikiniame jaunimo tautinių šokių ansamblių konkurse „Kadagys“, tarptautiniame liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje „Ežerų Sietuva“. Kolektyvas pristatė Anykščių kraštą ir Lietuvą daugelyje tarptautinių folkloro festivalių Austrijoje, Latvijoje, Belgijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Italijoje, Švedijoje, Kroatijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Turkija , Peru, Kataras .Ansamblis pastoviai domisi kitų šalių kultūriniu gyvenimu, ieško partnerių draugystei. Svečiuodamiesi užsienyje kolektyvo nariai parsiveža daug malonių įspūdžių ir įgyja visokeriopos patirties.
„Gojus“ kūrybiškai bendradarbiauja su Anykščių kultūros centro kapela „Grieža“, kuriai vadovauja Kęstutis Grigaliūnas. Su šia kapela „Gojus“ dalyvauja įvairiuose bendruose projektuose, konkursuose, festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.
Ansamblis yra gavęs nemažai apdovanojimų. Džiaugiamės savo pasiekimais. 2003m. buvome įvertinti I-ąją vieta tautinių šokių kolektyvų konkurse „Klumpakojis“, kurį organizavo Lietuvos liaudies kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyrius ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Choreografijos katedra. Po trijų metų, mūsų pačių nuostabai, mes vėl užėmėme I-ąją vietą Tarptautiniame tautinių šokių grupių ir ansamblių konkursiniame festivalyje „Klumpakojis 2006“, 2016m. konkurse „Aguonėlė 2016“ tapo laureatais. „Gojaus“ vadovė Jūratė Uselienė apdovanota tautodailininkės Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija už nuopelnus Anykščių krašto kultūrai.
Šiuo metu kolektyve šoka dvi jaunimo grupės ir viena vyresniųjų grupė. Dalis narių kiekvienais metais palieka kolektyvą, bet kasmet ansamblis pasipildo naujais ir entuziastingais žmonėmis. Nors šokėjai keičiasi, bet ansamblis stengiasi išlaikyti savo tradicijas ir puoselėti jas.
Kas mėgsta trankų šokį, smagią dainą, linksmai bendrauti ir keliauti, visada laukiami mūsų kolektyve.
Straipsnis – Įvairių kultūrų folkloro festivalis Katare