werwerwerwerewr

KAVARSKO SKYRIUS

Apie mus

Kavarsko miestą garsina legendomis apipintas Šv. Jono Krikšytojo šaltinis, kurį mėgsta lankyti žmonės iš visos Lietuvos. Ryškiausia ir spalvingiausia šventė – Joninės, kuri tęsiasi keletą dienų – tai tradicija tapęs poezijos ir muzikos vakaras, vakarojimas su meno mėgėjų kolektyvais ir koncertas, vykstantis Šv. Jono atlaidų dieną. Tomis dienomis vyksta tautodailininkų mugės, organizuojamos gėlių puokščių, nuotraukų parodos.

2022-ieji metai mums ypatingi ir įsimintini. Kavarskas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022 Kavarskas pasirengęs nustebinti kultūrinių renginių gausa: nuo mažų pasibuvimų iki profesionalių atlikėjų koncertų.

Pati gražiausia ir masiškiausia – Joninių šventė ,,Saulės ratu“, kuri tęsiasi net 3 dienas. Tai tradicinis Joninių (Birželio 23 d.) pavakarojimas su vietos ir svečių kolektyvais, poezijos-muzikos vakaras prie Šv. Jono Krikštytojo šaltinio, koncertas vykstantis Šv. Jono atlaidų dieną.

Skyriaus renginiai

Pati gražiausia ir masiškiausia – Joninių šventė ,,Saulės ratu“, kuri tęsiasi net 3 dienas. Tai tradicinis Joninių (Birželio 23 d.) pavakarojimas su vietos ir svečių kolektyvais, poezijos-muzikos vakaras prie Šv. Jono Krikštytojo šaltinio, koncertas vykstantis Šv. Jono atlaidų dieną. Viena iš iniciatyvų, vykdomų šiomis dienomis – „Istorinis šaligatvis tarp praeities ir dabarties“ Žvirblinų kaime, Kavarsko krašto mecenato Pranciškaus Kalibato tėviškėje. Lankytojai čia kviečiami pasivaikščioti istoriniu šaligatviu, pasigrožėti „gyvaisiais paveikslais“ ir kartu pavakaroti su kaimo kapela.

Kavarsko skyriaus kolektyvų išvykos

Menas – tai žmogaus kūrybinės veiklos  grožinė-jutiminė išraiška.

Kavarskiečiams šie metai ypatingi gausa kultūrinių renginių. Svečių kolektyvai ir dainavo, ir šoko, ir vaidino. Malonu buvo stebėti kino filmą po atviru dangumi, džiaugtis mototurizmo lankytojų gausa mieste.

AKC Kavarsko skyriaus meno mėgėjai nesnaudė irgi. Ne tik repetavo, atnaujino koncertines programas, bet ir koncertavo svečiuose.

  • Šerių bendruomenės romansinio dainavimo kolektyvas „Tetervė“ (vad. D. Bakšienė) koncertavo AKC Leliūnų skyriuje, kur vyko kaimynų šventė.
  • Skyriaus meno vadovės Leda ir Daiva dalyvavo duetų, tercetų ir kvartetų konkurse Taujėnuose. Nudžiugino komisija, kuriai patiko „nenudainuotos“ dainos.
  • Vokalinis – romansinis ansamblis „Akimirka“ (vad. L. Kazokienė) koncertavo Šventupėje.
  • Kapela „Šaltinis“ (vad. L. Kazokienė) koncertinę programą padovanojo Skemų bendruomenei.
  • Vidiškiečiams skambias dainas skyrė du kolektyvai: „Akimirka“ (vad. L. Kazokienė) ir „Tetervė“ (vad. D. Bakšienė).

Galerija

Padalinio vadovė: Alvyra Simanonienė, mob. +370 688 405 44, [email protected]
Meno vadovė Leda Kazokienė mob. +370 616 89277, el. p. [email protected]
Šerių bendruomenės meno vadovė: Daiva Bakšienė mob. +370 672 27595, [email protected]

Kolektyvai

Vokalinis – romansinis ansamblis „Akimirka“

Susikūrė 2002 m. Aktyviai koncertuoja vietos bei rajono šventėse, festivaliuose. Bendradarbiauja su kaimyniniais rajonais.

Per ilgus kolektyvo gyvavimo metus pelnytas ne vienas apdovanojimas. 2021 m. festivalyje-konkurse ,,Skrendanti muzikos paukštė“ pelnyta 1 vieta.

Folkloro kolektyvas „Paversmė“

Repertuare dažniausiai atliekamos savo krašto dainos. Dalyvės – vyresniojo amžiaus moterys. Aktyviai koncertuojame vietos bei rajono šventėse. Šis kolektyvas – visų respublikinių Dainų švenčių dalyvis.

Liaudiškos muzikos kapela „Šaltinis“

Kapela atsinaujinusi prieš kelis metus. Kolektyve muzikuoja įvairaus amžiaus muzikantai. Repertuare skamba smagios polkos, valsai, liaudiškos  ir populiarios dainos.

Šerių kaimo bendruomenės moterų vokalinis ansamblis „Tetervė“

Kavarsko skyriui priklauso ir Anykščių rajono Šerių kaimo bendruomenės moterų vokalinis ansamblis „Tetervė“. Ansamblis susikūrė 2005 m. pavasarį. Iš pradžių repertuare vyravo liaudies dainos ir romansai, o vėliau jį papildė ir vokalinės dainos. Ansamblis dalyvavo romansinių bei vokalinių ansamblių konkursuose, pasirodė Anykščių kultūros centro bei skyrių scenose.2011 m. ir 2019 m. respublikiniuose vokalinių ir romansinių ansamblių festivaliuose – konkursuose ansamblis „Tetervė“ pelnė II vietą romansinio dainavimo kategorijoje. 2017 m. susikūrė folkloro kolektyvas, kuris 2018 m.dalyvavo respublikinėje dainų šventėje. Kolektyvui išduotas III kategorijos mėgėjų meno sertifikatas. Kolektyve taip pat vykdomos edukacinės veiklos su vaikais bei suaugusiais, paminimos ir valstybinės bei kalendorinės šventės.

Renginiai