werwerwerwerewr

KAVARSKO SKYRIUS

Apie mus

Kavarsko miestą garsina legendomis apipintas Šv. Jono Krikšytojo šaltinis, kurį mėgsta lankyti žmonės iš visos Lietuvos. Ryškiausia ir spalvingiausia šventė – Joninės, kuri tęsiasi keletą dienų – tai tradicija tapęs poezijos ir muzikos vakaras, vakarojimas su meno mėgėjų kolektyvais ir koncertas, vykstantis Šv. Jono atlaidų dieną. Tomis dienomis vyksta tautodailininkų mugės, organizuojamos gėlių puokščių, nuotraukų parodos.

2022-ieji metai mums buvo ypatingi ir įsimintini. Kavarskas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022.

Pati gražiausia ir masiškiausia – Joninių šventė ,,Saulės ratu“, kuri tęsiasi net 3 dienas. Tai tradicinis Joninių (Birželio 23 d.) pavakarojimas su vietos ir svečių kolektyvais, poezijos-muzikos vakaras prie Šv. Jono Krikštytojo šaltinio, koncertas vykstantis Šv. Jono atlaidų dieną.

Skyriaus renginiai

Žiemą skundžiamės, kad trūksta spalvų. Tad nuspalvinkime pasaulį gražiausiomis spalvomis, kaip kad mes padarėme. Sausio mėnesį šventėme Laisvės gynėjų dieną. Vasario mėnesį – Užgavėnių šėlionės, viktorina „Gimtųjų žodžių apkabintas“. Kovo mėnuo sušildė gausa įvykių: prezidentūros kanceliarijos atstovai aplankė 2022 m. Lietuvos mažąją kultūros sostinę Kavarską, kapela „Šaltinis“ grojo Kaziuko mugėje Baleliuose ir Kovo 11-osios šventėje, gaminome Velykinius paukščiukus, net dvi viktorinos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Ž. Balaišytės tapybos darbų paroda.

Vasara – tai atostogos, saulė, šiluma, naktys po žvaigždėtu dangumi, gulėjimas žolėje besiklausant vandens čiurlenimo ar stebint plaukiančius debesis. Ir tai visai nėra laiko švaistymas. Vasara – tai metų laikų šypsena, kuri praeina greičiau nei bet kuris kitas metų laikas. Ji atneša nostalgijos kupiną rudenį. Saulė, iki šiol deginusi ir gąsdinusi, net ir ta nuolankiai paklūsta rudeniui, prisimerkia, sutramdo ugnies liežuvius.
Pasidžiaukime paskutine vasaros diena, prisiminkime visus nuotykius ir linksmybes. Prisiminkime ir „Skambančio Kavarsko šaltinio“ koncertinius rytmečius. Šią, 2023 metų vasarą savo programas mums dovanojo mėgėjų meno kolektyvai iš Ukmergės, Kupiškio, Rokiškio bei Anykščių. Ačiū jiems!

Daugiau apie renginį čia

Galerija

Padalinio vadovė: Alvyra Simanonienė, mob. +370 688 405 44, [email protected]
Meno vadovė Leda Kazokienė mob. +370 616 89277, el. p. [email protected]
Šerių bendruomenės meno vadovė: Daiva Bakšienė mob. +370 672 27595, [email protected]

Kolektyvai

Vokalinis – romansinis ansamblis „Akimirka“

Grupė kūrybingų, dainą mylinčių, žavių moterų, kurios melodingais romansais ir vokalinėmis dainomis šildo klausytojų širdis. Per ilgus gyvavimo metus, vystydamos aktyvią koncertinę veiklą augome ir tobulėjome. Mūsų Credo-Daina mus suartina, daina gyvenimą lengvina.

Per ilgus kolektyvo gyvavimo metus pelnytas ne vienas apdovanojimas. 2021 m. festivalyje-konkurse ,,Skrendanti muzikos paukštė“ pelnyta 1 vieta.

Folkloro kolektyvas „Paversmė“

Repertuare dažniausiai atliekamos savo krašto dainos. Dalyvės – vyresniojo amžiaus moterys. Aktyviai koncertuojame vietos bei rajono šventėse. Šis kolektyvas – visų respublikinių Dainų švenčių dalyvis.

Liaudiškos muzikos kapela „Šaltinis“

Kapela atsinaujinusi prieš kelis metus. Kolektyve muzikuoja įvairaus amžiaus muzikantai. Repertuare skamba smagios polkos, valsai, liaudiškos  ir populiarios dainos.

Šerių kaimo bendruomenės moterų vokalinis ansamblis „Tetervė“

Kavarsko skyriui priklauso ir Anykščių rajono Šerių kaimo bendruomenės moterų romansinio dainavimo kolektyvas „Tetervė“. Kolektyvas dalyvavo romansinių bei vokalinių ansamblių konkursuose, pasirodė Anykščių kultūros centro bei skyrių scenose. Respublikiniuose vokalinių ir romansinių ansamblių festivaliuose – konkursuose ansamblis „Tetervė“ romansinio dainavimo kategorijoje du kartus pelnė II vietą, o 2021 m. – I vietą. Kolektyvas užaugo. Su koncertine programa pasirodė ir kaimyniniuose Ukmergės bei Kupiškio rajonuose.

Vaikų ir jaunimo laisvalaikio studija “Padaužos”

Mūsų veikla prasidėjo 2022 metų  vasarą. Pirmi nedrąsūs žingsniai savęs pažinimo link. Pradėjome nuo žaidimų popiečių, savanorystės renginių metu, pirmoji pažintis su teatro menu.

Gimė pirmasis spektaklis  A. Almanio “Istorinė pjesė”. Įsimintinas pasirodymas liepos 6d. ant Žiogų-Svirnų piliakalnio.

Studijoje mes susipažįstame su įvairiomis  saviraiškos priemonėmis, ugdome kūrybinį mąstymą, atsakomybę, savarankiškumą bei socialinius įgūdžius.  Kolektyvo nariai išbando savo kūrybines jėgas vaidyboje, renginių organizavime, savanoriškoje ir kitose veiklose. Stengiamės sukurti socialinę erdvę mokyklinio amžiaus vaikams, kurioje būtų ugdomos bei skatinamos moksleivių saviraiškos kompetencijos.

Užsiėmimus lanko 11 jaunųjų kavarskiečių.

Renginiai