werwerwerwerewr

MAČIONIŲ SKYRIUS

Padalinio vadovė: Aldona Kvaselienė, tel. 8 684 74799
El. paštas – [email protected]

Apie mus

Mačionių gyvenvietė įsikūrusi tarp Mušiejaus ir Rubikių ežerų (Skiemonių seniūnija). Mačionių skyriaus pastate (kultūros namų pastatas) yra įsikūrusi Mačionių bendruomenė, moterų klubas ir biblioteka. Mes visi kartu dedame pastangas ir kuriame gražesnį kaimą. Pastate yra dvi renginių salės, jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonės yra įrengta sporto salė, moterims ir kulinarija besidomintiems vyrams yra įrengtas kulinarijos ir poilsio kambarys.

Bendruomenės dėka 2019 m. Joninių šventės metu buvo pasodintas Jonų pušynas, kuris papuošė ne tik skyriaus aplinką bet ir visą Mačionių kaimą. 2020 metų gruodžio pradžioje įgyvendintas projektas “Išnykusių kaimų atminimas”, kurio tikslas: išsaugoti aplink Mačionių kaimą išnykusių kaimų atminimą renkant informaciją bei prie Mačionių skyriaus statant kaimų atminimo ženklus bei palaipsniui juos pildant. Moterų klubo dėka nepristygstame gražiai žydinčių gėlių, kurios mus puošia ištisus metus.

Galerija

Tęsiant Mačionių kaimo tradi­ci­jas…

Skyri­uje, tęsiant Mačionių kaimo tradi­ci­jas, svar­biau­siomis yra tapu­sios:

Užgavėnės, Velykos, Moti­nos dienos, Joninės, Žolinės ir Advento šven­tės.

Minimos val­stybinės šven­tės: Sausio 13-oji,Vasario 16- oji, Kovo 11- oji ir Liepos 6-oji.

Visos šventės yra minimos savaip, vienos parodomis, kitos popietėmis ar išvykomis bei žygiais. Bene 15-tus metus skaičiuoja Mačionių kaimo bendruomenės iniciatyva atsiradusi šventė „Metų ratas“(Jubiliatų pagerbimo šventė). Mačionių skyrius glaudžiai bendradarbiauja su šalia esančiomis bendruomenėmis ir jų skyriais. Jau tradicija yra tapusi migruojanti Derliaus šventė, tarp Mačionių, Skiemonių ir Katlėrių bendruomenių. Nepraleidžiame progų pagilinti žinias sveikatingumo ir aktyviosios mankštos užsiėmimuose.

Renginiai