werwerwerwerewr

TRAUPIO SKYRIUS

Apie mus

Traupis – nedidelis, bet spalvingas miestelis rajono pakraštyje, garsėjantis unikaliu botanikos sodu, gyvas kultūrinėmis tradicijomis.Viena jų – tradicinė kraštiečių šventė ( šv. Onos atlaidai miestelyje), kurios pravedimui aktyviai įsijungia  AKC Traupio skyrius. Jau išvakarėse pinami floristiniai kilimai, puošiama aplinka, repetuoja kolektyvai.

Svarbiausi metų renginiai

Tradicinis protmūšis „Apie teatrą ir ne tik…“.

Jau eilę metų tarptautinei teatro dienai paminėti susirenkame į šį renginį.  Burtu keliu sudarytos komandos aktyviai atsakinėja į įvairias užduotis ( savo ir respublikos teatrų repertuarą, aktorių vaidmenis, apdovanojimus ir t.t.). Nugalėtojų komanda apdovanojama „Elenutės auskaru“( tai šviesios atminties E.Juzėnienės –  mūsų teatro artistės, respublikinių pasakorių konkursų nugalėtojos garbei).

Tradicinė rudens darbų pabaigimo šventė Mykolinės.

Šventės metu pasveikinami Mykolai, vyksta rudens gėrybių paroda – mugė, rudeninių gėlių puokščių ir kompozicijų paroda, vakare uždegami tradiciniai moliūgai – žibintai, pasirodo meniniai kolektyvai.

Tradicinė Vasaros Palydų šventė.

Vasarą palydime simbolinėje lauko kavinėje prie staliukų, aptarnaujant vaikinams –barmenams. Meniu sudaro įvairūs netradiciniai gaminiai: daržovių marmeladas, baravykų užtepėlė su mėtom,  traupietiškas kokteilis, beržų sula ir pan. Dalyvius linksmina muzikiniai numeriai, dainos, šokiai, įvairios linksmos užduotys. Vakare kūrenamas laužas, kepami zefyrai ir t.t

 Tradicinė meno mylėtojų pagerbimo šventė „Laiko ratu“.

Kiekvieni metai užbaigiami visų meno mylėtojų (artistų, šokėjų, dainininkų, muzikantų) pagerbimu. Apžvelgiama visų metų skyriaus veikla, pristatant skaidres apie vykusius renginius, aptariami pasiekti rezultatai, numatomi planai kitiems metams. Bet svarbiausias akcentas visada – padėka mūsų meno mylėtojams už meilę scenai, už paaukotą laisvalaikį, už  linksmas repeticijas, už susikaupimą pasirodymų metu, o antrosioms pusėms – už kantrybę.

Galerija

Kolektyvai

Dramos mėgėjų teatras ‚Jazminas“

2021 metais kolektyvas švęs savo veiklos 65 – metį. Kolektyvo branduolį ( kartu su vaikų drama) sudaro 20 narių. Jau tapo tradicija kiekvienais metais paruošti du premjerinius spektaklius : šv. Velykų proga ir Kalėdinį spektaklį-pasaką vaikams. Mėgėjų teatras kasmetinis rajoninės „Bėk, bėk, žirgeli“ šventės dalyvis, buvęs respublikinių mėgėjų teatro apžiūrų dalyvis ir laureatas. Teatro repertuare Čiplio –Vijūno, Žemaitės, K. Sajos, L.Didžiulienės-Žmonos ir kitų autorių kūriniai. Teatro pasirodymai visada sulaukia mūsų pilnutėlės salės žiūrovų, išvykstame į savo ir aplinkinius rajonus.

Paskutinių metų spektakliai:

Vaikų kolektyvo – P.Cvirka „Lapė karalienė“, pagal E.Švarcą „ Miško monai“;
Bendri (vaikų ir suaug.) – J. Radzevičius „Skruzdėlė atsiskyrėlė“, S. Maršakas „Katės namai“;
Suaugusių – Čiplio- Vijūno „Nepaprasta naujiena“, L.Didžiulienė-Žmona „Paskubėjo“ ir kt.

Moterų šokių kolektyvas „Tėkmė“.

2019 metais kolektyvas pažymėjo savo veiklos 10 – metį. Kolektyve šoka 10 moterų, o nuo šių metų
įsijungė šešios senjorės, šokančios linijinius šokius.
Repertuarą sudaro teminės kompozicijos pagal lietuvių ir užsienio atlikėjų muziką. Paruoštą progra-
mą sudaro apie 10 – 12 šokių, todėl dažnai pasirodome ne tik savo, bet ir kitose šventėse. Pasirodė-
me Skiemonyse, Kurkliuose, Kavarske, Panevėžio raj. Raguvoje, Ukmergės raj. Šventupėje, Siesikuose
ir t.t.

Vaikų vokalinis ansamblis.

Vaikų vokaliniame ansamblyje dainuoja apie 10 dalyvių. Repertuarą sudaro daugiausia lietuvių kom-
pozitorių kūriniai. Apsigyvenus Traupyje romams, keturios mergaitės dainuoja ansamblyje, jos papildo
programą savo tautos dainomis. Kolektyvas aktyviai dalyvauja tiek skyriuje, tiek mokykloje organizuo-
jamuose renginiuose.

Renginiai