werwerwerwerewr

Anykščių šventės

Anykščiai, kaip ir kiekvienas miestas, turi savo specifinių tradicijų ir tik jam būdingų švenčių. Neatsiejama jų dalis – Anykščių kultūros centras, kaskart užimantis vienų pagrindinių organizatorių rolę. Ryškiausios šventės – tai Miesto šventė, „Obuolinės“ bei „Bėk, bėk, žirgeli“ šventė.

Taip pat kultūros centras aktyviai dalyvauja rengiant ir įgyvendinant valstybines ir regionines kultūros plėtros programas.

Anykščiai pirmą kartą minimi 1440 m. kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kazimiero Anykščių dvaras. Renginiai, skirti Anykščių miesto sukakčiai, kasmet organizuojami paskutinįjį liepos savaitgalį ir baigiasi sekmadienį, kuomet vyksta Šv. Onos atlaidai.

Šventinės veiklos planuojamos visame mieste. Organizuojamas Tarptautinis floristinių kilimų konkursas, miestelėnų bendrystės pusryčiai, įvairiose erdvėse vyksta koncertai, šurmuliuoja mugė, mažuosius šventės dalyvius vilioja įvairios pramogos vaikams.

Obuolinės – tai didžiausia derliaus šventė! Jos metu džiaugiamasi rudens gėrybėmis, kviečiama jų įsigyti po visą miestą išsidėsčiusioje mugėje. Taip pat čia pagerbiami labiausiai nusipelnę Anykščių rajono ūkininkai. Šventėje kasmet netrūksta staigmenų, geros nuotaikos, muzikos ir, aišku, obuolių! Jos nepraleidžia ir Anykščių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, miestui parengdami įvairovės pilną koncertą. Obuolinės rengiamos metu, kuomet po visus Anykščius pasklinda obuolių kvapas, aktyviai veikia Anykščių vyno gamykla ir jau nurinktas vos už 4 km nuo Anykščių esantis Ažuožerių sodų derlius. Rugsėjo pabaigoje vykstanti šventė sutampa ir su Turizmo naktimi, taigi žji kviečia ne tik džiaugtis gausiu metų derliumi, bet ir mėgautis įvairiausiomis kultūros iniciatyvomis mieste iki pat vidurnakčio.

Tradicinė kultūros ir žirgų šventė. Ši šventė jau … metus vyksta netoli nuo Anykščių esančiame Niūronių kaime. Į tradicijų pilną ir žirgais papuoštą šventę visą savaitė keliauja arklius pasikinkę Aukštaičiai ir Žemaičiai. Kasmet Anykščių kultūros centras prisideda prie šventės noriai dalinantis savo patirtimi apie tradicijas, rodydami senolių amatus, žaidimus, na, o keli iš plataus kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų prisijungia prie šventės dainomis, šokiais ar teatriniais pasirodymais.