werwerwerwerewr

VIEŠINTŲ SKYRIUS

Apie mus

AKC Viešintų skyrius kasmet rengia respublikinę kapelų šventę „Subatos vakarėly“, pagal galimybes, pakviesdamas geriausias Lietuvos kapelas iš įvairių šalies regionų. Kartu su vietos bendruomene organizuoja tradicinę miestelio šventę „Mykolines“, sutraukiančią žemiečius iš visos Lietuvos ir visus prijaučiančius Viešintų miesteliui. Bendradarbiaujant su Viešintų pagrindine mokykla – daugiafunkciu centru, seniūnija, bendruomene organizuoja valstybines, tradicines šventes.

Galerija

Meno vadovas – Rober­tas Raišelis, tel.: +370615 48548
El. paštas – [email protected]
Padalinio vadovė: Dalia Raišelienė. tel.: +370 615 48 346
El. paštas – [email protected]

Kolektyvai

Viešintų kapela. „Vingerinė“

įkurta 2013 m. Kapelą subūrė ir jai vadovauja Robertas Raišelis. Muzikuoja įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Repertuare lietuvių kompozitorių ir liaudies kūryba. „Vingerinė“ dažna AKC rengiamų švenčių „Gaida“ ir „Obuolinės“ dalyvė. Kasmet plečiasi kapelos išvykų geografija ir bičiulių ratas.

2023 m. vasarą kapela „Vingerinė“ lankėsi Väägvere kaime, Tartu apskrityje, Estijoje, kur dalyvavo liaudiškos muzikos festivalyje „Väägvere wolk IV“. Tai unikalus liaudiškos muzikos festivalis, suburiantis kolektyvus iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Šiame festivalyje kapela „Vingerinė“ buvo šiltai priimta žiūrovų, taip pat čia užsimezgė draugystė su „Väägvere külakapell“ kolektyvu ir jų charizmatiškaja vadove Ülle Kool. „Vingerinės“ kvietimu  „Väägvere külakapell“ dalyvavo kapelų šventėje „Subatos vakarėly“ Viešintose.

Renginiai