werwerwerwerewr

„LAUMAKĖ“
Tradicinių kanklių ansamblis

Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis LAUMAKĖ susibūrė 2019-ųjų spalį. Begalinis noras kankliuoti, dainuoti, populiarinti lietuvių tautinį instrumentą, skleisti žinią apie Anykščių kraštą suvedė draugėn būrį šaunių muzikos mylėtojų, kurios yra įvairių profesijų atstovės.

Veikla

Kankliuojame instrumentinius kūrinius, pritariame liaudies dainoms meistrų Egidijaus Virbašiaus, Alfredo Lučinsko, Jono Bugailiškio ir kitų pagamintomis 10 – stygėmis kanklėmis. Kiekvienais metais surengiame apie 20 koncertų Anykščių krašte, įvairiose Lietuvos kultūros įstaigose, kankliavome IX tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“, vykusio Šiauliuose, kanklių muzikos koncerte „Skambėkite, kanklės“, XXXVII tarptautiniame folkloro festivalyje „Atataria lamzdžiai“, Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventėje „Aukštaitijos vainikas“, XXI Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalyje „Trimitatis“, XII Lietuvos kanklininkų stovykloje „Skambantys kankleliai“, Rytų Lietuvos folkloro šventėje „Suprašė žvirblelis“, filmavomės „Duokim garo“ laidose, 2023 metais įvykdėme projektą „Kliudžiau kankles“. Su Aukštaitijos jungtiniu tradicinių kanklių ansambliu dalyvausime 2024 m. šimtmetį minėsiančioje Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ Kanklių koncerte „Skambėkite kanklės“. Nuoširdūs žiūrovų atsiliepimai rodo, kad kanklių muzika randa kelią į žmonių širdis, todėl ateities planuose – festivaliai, koncertai, šventės ne tik Anykščių krašte, Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Daugiau apie „Kliudžiau kankles“

Jei norite geriau pažinti unikalų tautinį instrumentą – kankles – prisijunkite prie mūsų kolektyvo. Ir visai nesvarbu, ar kankliuojate, ar tik svajojate išmokti, ar dainuojate, ar galvojate, kad klausos, gal būt,  neturite,  išmanote muzikos raštą ar visai nepažįstate natų – drąsiai ateikite! Čia išsipildys Jūsų lūkesčiai:  pasidalinsime žiniomis, dainomis ir smagiu pabuvimu kartu su LAUMAKE.  Nes mūsų šūkis „Niekada neperplauksite jūros, jei tik sėdėsite ir žiūrėsite į vandenį.“ (R. Tagorė).

ASTA MOTUZIENĖKOLEKTYVO VADOVĖ
[email protected]TEL. +370 682 30846

Galerija

Renginiai