werwerwerwerewr

ANDRIONIŠKIO SKYRIUS

Apie mus

Andrioniškio atsiradimo istorija prasidėjo prieš daug metų, kai šioje vietovėje savo stovyklą įkūrė Livonijos ordino magistras Andrius fon Štirlandas, atvežęs karūną Lietuvos karaliui Mindaugui. Šis vardas svarbus ir Anykščių kultūros centro, Andrioniškio skyriaus renginių atžvilgiu, kadangi geriausiai reprezentuojantis šią vietovę renginys – „Pasitikime vasarą Andrioniškyje“, kitaip dar vadinamas „Andrių sostine“. Jis žymi ir vietovės turistinio sezono atidarymą. Rengiamas kas antrus metus, paskutinį gegužės savaitgalį.

Rudens šventė

Kiekvieną rudenį vyksta  „Rudens šventė“, kurioje vis su nauju spektakliu pasirodo teatro mėgėjų grupė, suruošiama rudens gėrybių kompozicijų parodą, kurios žiūrovus linksmina kapela „Pelyša“. Daugiausia andrioniškėnų  ir svečių  simpatijų sulaukia čia rengiama „Joninių šventė“.  Čia kasmet susirenka apie 200-300 lankytojų. Vaikai aktyviausiai dalyvauja Motinos dienos, velykėlių ,eglutės įžiebimo šventėse.

Nepamirštame paminėti ir ir Valstybinių švenčių. Tai Sausio-13d.,Vasario-16d., Kovo-11d., Liepos-6-ąją ir kitas aktualias Lietuvai  datas.

Galerija

Padalinio vadovė: Daiva Kruopi­enė, mob. +370 612 73603, [email protected]
Meno vadovas: Vytau­tas Žiukas, tel. 5 44 47, mob. +370 622 24783, [email protected]

Kolektyvai

Kaimo kapela „Pelyša“

AKC Andrioniškio skyriaus kaimo kapela „Pelyša“ susikūrė 2002 m. 2006 m. išleido kompaktinę plokštelę „Atėjo graži vasarėlė“. Šiuo metu kolektyvo veikloje dalyvauja 9 muzikantai ir dainininkai. Kapela dalyvauja renginiuose Andrioniškyje, Anykščių rajone ir už jo ribų. Kolektyvas pasirodė LRT laidoje apie Andrioniškį „Mūsų miesteliai“. Nuo įsikūrimo pradžios kapelai vadovauja Vytautas Žiukas.

Anykščių kultūros centro Andrioniškio skyriaus mėgėju teatras

Veikia 5 metus. Ištikimiausi teatro žiūrovai – Andrioniškio gyventojai, tačiau šis teatras nebijo ir pakeliauti. Ažuožeriuose pasirodė su A. Ž. Vienuolio apsakymo „Šipuliai“ ištrauka, Leliūnuose – K. Binkio pjese „Tamošius Bekepuris“. Didžiausias darbas – tai Andriaus Almanio pjesė „Keistas gimtadienis“. Kaip bebūtų, į šios pjesės statymą įdėtos pastangos atsipirko, pamačius gausiai susirinkusius ir ovacijomis spektaklio aktorius išlydėjusius žiūrovus.

Renginiai