werwerwerwerewr

SKIEMONIŲ SKYRIUS

Apie mus

Mes džiaugiamės, kad mūsų skyrius bendradarbiauja su seniūnija, bendruomenėmis, biblioteka. Juk bendrystė suburia žmones. Mes visi kartu daug galime nuveikti. Todėl stengiamės kurti šokį, dainuoti, rodyti spektaklius, organizuoti šventes, suburti žmones, nes tai turtina mūsų gyvenimą. Skiemonių miestelio centrą puošia karčiama ,,Šaulių namai“. Palaimintuoju paskelbto arkivyskupo T. Matulionio garbei jo tėviškėje, Skiemonių sen. Kudoriškių kaime, atkurtas ir pašventintas atminimo kryžius. Miestelyje yra Skiemonių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia. Labai svarbu, kad kaime kultūra gyvuotų, nes ji reikalinga vietos žmonėms. Skyriuje yra trys kolektyvai.

Renginiai

Kiekvienas renginys, šventė – tai darbo vaisius, spinduliuojantis kuriančio žmogaus širdies šviesą. Turime nemažai tradicinių renginių, kurių žmonėms reikia. Tai tradicinė žemdirbių šventė. Jos tikslas kilnus ir reikalingas, nes vienija seniūnijos žemdirbius, garsina kraštą ir nuveiktus darbus.

Joninės – tradicinė Skiemonių miestelio šventė, jaunimo ir ne tik. Tai pati linksmiausia metų šventė, į kurią renkasi visi su savo šeimomis, bičiuliais, kaimynais. Kraštiečių šventė ,,Grįžkim į Katlėrius“. Jos tikslas, kad nors vieną kartą metuose žmonės galėtų susibėgti į vieną krūvą smagiai praleisti laiko, tiesiog pabendrauti, pažiūrėti koncerto arba spektaklio, atsipūsti po darbų.
Jubiliatų šventė. Jau giliai įleidusi šaknis gera ir graži tradicija – jubiliatų pagerbimas.
Na ir pati paslaptingiausia, šilčiausia šventė – Kalėdinis vakaras. Kiekvieną gruodį skiemoniečiai ir svečiai turi galimybę pamatyti Skiemonių artistų suvaidintą kalėdinę pasaką.
Nuo 2022 metų naujas kalėdinis renginys vaikams „Svečiuose pas Girinį“. Tegul Skiemonių miestelis bus vieta, kuriame pildosi vaikų norai. Šventė vyksta Skiemonių miestelio aikštėje.

Gera daryti tai, ko reikia žmogui.

Galerija

Padalinio vadovė: Audronė Baškauskienė, tel. 8 612 78964, [email protected]
Meno vadovė: Regina Strolienė, tel.8 687 13174, [email protected]
Meno vadovas: Gintautas Eimanavičius, tel. 8 612 20936
El. paštas – [email protected]

Kolektyvai

Humoro grupė „Bobų turgus“

Kiekvienas žmogus į meno pasaulį ateina su savo įdėjomis, norais. Todėl ir 2000-aisiais metais susikūrė humoro grupė ,,Bobų turgus“. Vadovės Regina Strolienė ir Audronė Baškauskienė. Žmonėms trūksta juoko, todėl mes šmaikščiu žodžiu, linksmomis dainomis nors akimirkai papuošiame veidus šypsenomis. Su humoro grupe esam pabuvoję ne tik Anykščių raj., bet ir Utenos, Panevėžio, Ukmergės, Kupiškio ir kt. rajonuose.

Moterų šokių ir humoro grupė ,,Patrakusios močiutės“

Nuo 2013 metų gyvuoja moterų šokių grupė (6 šokėjos). Vadovės Audronė Baškauskienė ir Regina Strolienė. Šokis – tai laisvė, malonumas, galimybė išsikrauti ir atsipalaiduoti po darbų. Kolektyvo repertuaras pasipildė naujais, linksmais šokiais.
Kuriame kuo linksmesnes ir įvairesnes programas. Šokius jungiame kartu su humoru, kad būtų kuo įvairesnė programa.

Teatro mėgėjų kolektyvas

Teatro mėgėjų kolektyvas susikūrė 2015m. Vadovas Gintautas Eimanavičius. Šiuo metu teatre yra 8 nariai. Teatras daug keliauja, dalyvauja festivaliuose ir konkursuose.

Teatras taip pat dalyvavo Respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje ,,Prie dvaro“ Ukmergės raj., Balelių daugiafunkciniame centre. Teatras svečiavosi Lenkijoje (Punske) 31-ąjame klojimo teatrų festivalyje. Dalyvavo tarptautiniame teatro festivalyje „ARTimi“ 2022, Anykščiuose.

Teatro kolektyvo repertuaras 2021 m. pasipildė dviem spektakliais: E. Untulio komedija „Nosis“ ir K. Binkio spektakliu „Kai atsarga daro gėdą“.
2022 metais buvo pastatytas dar vienas K. Binkio spektaklis „Dešimt litų ir gyvybė“. O 2023 metais repertuarą papildė labai linksma komedija „Žentas“ pagal Žemaitės pjesę „Marti“.

Renginiai