werwerwerwerewr

KURKLIŲ SKYRIUS

Apie mus

Kurkliai tai nedidelis miestelis nutolęs vos keleta kilometrų nuo Puntuko ir Medžių lajų tako Ukmergės – Utenos plento kryptimi. Ką galima pamatyti ir nuveikti Kurkliuose? Jūsų laukia žygiai baidarėmis sraunia ir nenuspėjama Virintos upe, galit sutikti aptvaruose besiganančius gražuolius danielius ar įspūdingo dydžio ir išvaizdos galvijus. Aplankyti sinagogą, pasigerėti nuostabia medine bažnytėle ir unikalia varpine. Norintys veiksmo gali su vėjeliu pralėkti bagiais ir būtinai apsilankyti Anykščių kultūros centro Kurklių skyriuje vykstančiuose įvairiuose renginiuose.

Tautiška giesmė aplink pasaulį

Jau eilę metų jungiamės prie  įvairių visuomeninių akcijų. Akcijai „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ kiekvieną kartą ieškome vis kitokios erdvės ir formos. Šiemet šventė vyko ten kur prieš 8 metus ir prasidėjo – Kurklių Šv.Jurgio bažnyčios šventoriuje. Pirmą kartą himną giedojo apie 110 žmonių. Deja, laikas ir aplinkybės koreguoja dalyvių skaičių…gimstančių beveik nėra, daug emigravo, daug atgulė amžino poilsio smėlio kalnelyje. Tačiau ar kas pajėgs nutildyti giedantį himną kurklietį? Kol bus galinčių ateiti – tol dalyvausime šioje lietuvių vienybę simbolizuojančioje akcijoje.

Akimirkos galerijoje

  • Tradicinė Joninių šventė „Supinkim Joninių vainiką“ ypatinga tuo, kad vyksta tik birželio 23 d. Šią šventę „pina“ vietos bendruomenė ir vietinis bei iš rajono atvykęs jaunimas. Ieškome naujų erdvių, įpiname nemažą dalelę vandens ir ugnies magijos bei spalvų žaismo. Šis įdomus renginio organizatorių derinys gimė iš kito renginio, „Jauna širdim aš Lietuvai dainuoju“, vykstančio vasario 16 d. ir skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šventinio koncerto metu pasirodo dainuojantis, grojantis, kuriantis rajono jaunimas ir jaunieji atlikėjai iš kitų rajonų.

Skyriuje organizuojamos 2 tradicinės popietės šeimoms:

  • Kalėdinė šventė – paskutinėmis senųjų metų dienomis. Joje netrūksta siautulio ir įvairių staigmenų tiek mažam tiek dideliam, tiek jaunam tiek garbaus amžiaus dalyviui. Būtent dalyviui o ne žiūrovui, nes eilę metų šventę kuriame kartu!
    • Kalėdinė popietė šeimoms „Saldėsių miestelio istorijos“
  • Gegužės mėnesio popietė apjungia visa kas sudaro šeimą: vaikus, tėtį, mamą, senelius, pareigas, džiaugsmus, rūpesčius ir tarpusavio meilę. Kiekvienais metais renkamės naują temą. Popietės vyksta įvairiomis formomis.
  • Dažnai keičiamės vizitais ar organizuojame bendras programas su Anykščių ir gretimų rajonų kolegomis. Jų programos įlieja naujų spalvų į Kurklių skyriaus veiklą. Bendradarbiavimas suteikia stimulą ir minčių įvairesnėms veikloms.
  • Arbūzinė gėlė Janinai Savickienei, dešimtmečio bendradarbiavimo proga.(Abiejų skyrių bendrai organizuotame renginyje „Gamta per meną“). Tai pirmi kolegos su kuriais kažkada pasikeitėm programomis ir iki šiol nuostabiai draugaujame.
  • Ilgametė draugystė su Šventupės meno mėgėjų kolektyvais: „Šventerečius“, „Verpetas“.(„Neišsiųsti laiškai“ tremties atmintis nemiršta). Už šventoriaus tvoros 2014 m. renovuotas AKC Kurklių skyriaus pastatas.
  • Svečiuose Krikštėnų (Ukmergės r.) meno megėjų teatras „Subatėlė“. Spektaklis „Deficitas“. Tai patys naujausi mūsų draugai.

Galerija

Padalinio vadovė: Giedrė Steponėnienė, mob. +370 676 58138, [email protected]

Kolektyvai

Linksmųjų bobelių klubas

Šių metų „naujagimis“ – „Linksmųjų bobelių klubas“ gimęs tarpkarantininiu laikotarpiu. Klube lankosi vyresnio amžiaus moterys kurių devizas: „Sportuojam, šokam, piešiam, eiliuojam ir visaip kitaip kovojame su nuoboduliu.“ Ši veikla nenutrūksta ir karantino metu….viską darom nuotoliniu būdu per FB ir telefonus.

Renginiai