werwerwerwerewr

Dainų šventės žygis per Lietuvą pražygiavo Anykščius

Kovo 16 dieną, 16 val., artėjančioje Dainų šventėje dalyvausiančius ir jos laukiančius žygis subūrė Antano Baranausko aikštėje Anykščiuose. Šventiniame renginyje skambėjo pasakojimai apie gražią ir turtingą Anykščių krašto dainų ir šokių švenčių tradiciją, dalyvavo ir būsimos Dainų šventės repertuaro kūrinius atliko chorai, šokių kolektyvai, folkloro, kanklių ansambliai, teatrai iš Rokiškio, Utenos, Zarasų ir Anykščių.
Susirinkusiuosius sveikino Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, žygio organizatoriaus Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Renginį vedė žurnalistė Eglė Daugėlaitė.
Renginys dovanojo ne tik šventinę nuotaiką bei puikius meno kolektyvų pasirodymus, bet ir pavasarišką, Lietuvos dainų šventės šimtmetį simbolizuojančią, šimto inkilų kėlimo akciją. Inkilus, tapsiančius pagrindiniu žygio akcentu, šventės šaukliu ir papuošiančius miestą vasario mėnesį gamino anykštėnai – šeimos, moksleiviai, bendruomenės ir visi šiai šventei neabejingi žmonės.
Tęsdamas kelionę per Lietuvą žygis kovo, balandžio mėnesiais aplankys Mažeikius, Plungę, Tauragę ir Nemenčinę.

Did you like this? Share it!