werwerwerwerewr

IZRAELIO KINAS KELIAUJA PO LIETUVĄ

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvoje prasideda projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir švęsdama daugiau nei 30 metų trunkančius Lietuvos ir Izraelio diplomatinius santykius, daugiau nei trisdešimtyje miestų ir miestelių surengs nemokamus Izraelio filmų seansus. Šiemet žiūrovams bus pristatyti trys skirtingais laikotarpiais sukurti filmai – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“.

Retrospektyvą atidarys rugpjūčio 10-ą dieną Panevėžyje rengiamas filmo „Blaumilcho kanalas“ (rež. Ephraim Kishon) seansas. 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę. Projekto atidarymo metu žiūrovai ne tik galės mėgautis legenda tapusia kino klasika, bet taip pat skanauti „izraelietiškais spragėsiais“ – kultiniu Izraelio užkandžiu „BAMBA“, specialiai atgabentu atidarymo svečiams.

Kadras iš filmo „Blaumilcho kanalas“

Šiemet žiūrovai taip pat galės išvysti fantastinį filmą visai šeimai „Abulelė“ (Rež. Jonathan Geva, 2015) apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę. Juk kiekvienam vaikui reikia tikro draugo. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad  taip pat bus rengiamos ukrainiečių bendruomenėms pritaikytos šio filmo peržiūros su ukrainietiškais subtitrais!


Kadras iš filmo “Abulelė”

Romantinių dramų megėjams – keturis apdovanojimus Izraelio ir tarptautiniuose festivaliuose pelnęs filmas „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ (rež. Avi Nesher, 2004) apie dviejų į Izraelį atvykusių merginų, indės ir prancūzės, draugystę bei meilės romaną. Filme taip pat nagrinėjami sunkumai ir netikėtumai, kylantys integruojantis šeimoms iš skirtingų etninių terpių, jų kova su imigracija ir prietarais.


Kadras iš filmo „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“

„Izraelio kinas – vienas mūsų vertingiausių eksportų, kurį labai myli ir vertina Lietuvos auditorija. Ankstesniais metais tūkstančiai žiūrovų visoje Lietuvoje, tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažesniuose miesteliuose, jau spėjo pamatyti keturiolika Izraelio filmų. Tikimės, kad su naujuoju paketu iš Izraelio kino aukso fondo dar daugiau žiūrovų pamils Izraelio kiną,” – sako Izraelio ambasadorės pavaduotojas Erez Golan.

Artimiausi „Izraelio kinas tavo mieste“ seansai:

Rugpjūčio 10 d. 21 val. „Abulelė“ Palangoje

Rugpjūčio 10 d. 18 val. „Blaumilcho kanalas“ Panevėžyje

Rugpjūčio 16 d. 21 val. „Blaumilcho kanalas“ Trakuose

Rugpjūčio 24 d. 18 val. „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ Panevėžyje

Rugpjūčio 31 d. 18 val. „Abulelė“ Panevėžyje

 

Nemokamus kino seansus planuojama surengti daugiau nei trisdešimtyje savivaldybių – ne tik didžiuosiuose miestuose bet taip pat Varėnoje, Gargžduose, Jurbarke, Druskininkuose, Nidoje, Zarasuose, Kėdainiuose, Birštone, Alytuje ir kt.  Filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Informacija apie artėjančius renginius bus skelbiama Izraelio ambasados Facebook paskyroje „Izraelis Lietuvoje“.

 

Linkime malonių įspūdžių!

 

Did you like this? Share it!