Aktualijos

Vaižganto metus prisiminus…

By 2020 8 gegužės 11 gegužės, 2020 No Comments
Metinė apžvalga

2019 ieji J. Tumo-Vaižganto metai Vaitkūnuose

Karantinas ir nuotolinis darbas mus privertė kiek sustoti ir apmąstyti, ką per metus esame padarę. 2019 m. buvo paskelbti mūsų kraštiečio, rašytojo, kunigo J. Tumo-Vaižganto metais, todėl Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyrius stengėsi juos paminėti renginiuose kurdamas vaižgantišką dvasią.

Kadangi J. Tumas-Vaižgantas visą gyvenimą ieškojo „deimančiukų“, tą pačią užduotį siekėme įgyvendinti ir mes, kviesdami talentingus Aukštaitijos krašto žmones į kasmet organizuojamą „Deimančiukų“sambūrį. Jau 11-tus metus iš eilės nenutrūkstanti tradicija ir J. Tumo-Vaižganto metais sukvietė draugėn mezgančius, audžiančius, siuvančius, piešiančius, grojančius, dainuojančius, kuriančius ir kitokius talentus.

Vaitkūnų skyriaus dramos mėgėjų kolektyvas pastatė J. Tumo-Vaižganto komediją „Žemės ar moteries“.

Daug prisiminimų kelia ir kasmetinis respublikinis „Vaižgantinių“ renginys, vykstantis gimtuosiuose Vaižganto Malaišiuose. Kartą metuose į šią vietovę žmonės suvažiuoja iš visos Lietuvos, renginio metu žurnalistams, rašytojams teikiamos premijos, vyksta koncertai, parodos. Tiesiog ta diena būna paskirta mūsų kraštiečiui Vaižgantui. Šis renginys tarsi vainikuoja J. Tumo-Vaižganto metus.

Viltingai tikimės, kad šis susimąstymo laikotarpis kuo greičiau praeis ir mintys apie naujus, ateityje laukiančius renginius bus įgyvendintos. Ir norisi, kad būtume priimti, išgirsti, suprasti…