Aktualijos

Vaižganto metus prisiminus…

By 2020 8 gegužės 11 gegužės, 2020 No Comments
Metinė apžvalga

2019 ieji J. Tumo-Vaižganto metai Vaitkūnuose

Karantinas ir nuotolinis darbas mus privertė kiek sustoti ir apmąstyti, ką per metus esame padarę. 2019 m. buvo paskelbti mūsų kraštiečio, rašytojo, kunigo J. Tumo-Vaižganto metais, todėl Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyrius stengėsi juos paminėti renginiuose kurdamas vaižgantišką dvasią.

Kadangi J. Tumas-Vaižgantas visą gyvenimą ieškojo „deimančiukų“, tą pačią užduotį siekėme įgyvendinti ir mes, kviesdami talentingus Aukštaitijos krašto žmones į kasmet organizuojamą „Deimančiukų“sambūrį. Jau 11-tus metus iš eilės nenutrūkstanti tradicija ir J. Tumo-Vaižganto metais sukvietė draugėn mezgančius, audžiančius, siuvančius, piešiančius, grojančius, dainuojančius, kuriančius ir kitokius talentus.

Vaitkūnų skyriaus dramos mėgėjų kolektyvas pastatė J. Tumo-Vaižganto komediją „Žemės ar moteries“.

Daug prisiminimų kelia ir kasmetinis respublikinis „Vaižgantinių“ renginys, vykstantis gimtuosiuose Vaižganto Malaišiuose. Kartą metuose į šią vietovę žmonės suvažiuoja iš visos Lietuvos, renginio metu žurnalistams, rašytojams teikiamos premijos, vyksta koncertai, parodos. Tiesiog ta diena būna paskirta mūsų kraštiečiui Vaižgantui. Šis renginys tarsi vainikuoja J. Tumo-Vaižganto metus.

Viltingai tikimės, kad šis susimąstymo laikotarpis kuo greičiau praeis ir mintys apie naujus, ateityje laukiančius renginius bus įgyvendintos. Ir norisi, kad būtume priimti, išgirsti, suprasti…

Parama meno kūrėjamsKviečiame

Skirkite iki 1,2 procento jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Anykščių kultūros centrui.

Skirkite paramą