VAITKŪNŲ SKYRIUS

Apie mus

Pagrindiniai  Skyriaus  metų renginiai:

  • Respublikinis renginys „Vaižgantinės“
  • Aukštaitijos krašto talentų  sambūris „Ieškokime „deimančiukų“ savyje ir šalia savęs“
  • Valstybės dienai skirtas renginys „Gyvi nuo Mindaugo laikų“ ant Juodonių piliakalnio
    • Valstybės dienai skirtas renginys liepos 6 dieną „ Gyvi nuo Mindaugo laikų“ organizuojamas ant Juodonių piliakalnio, tai bendras Vaitkūnų skyriaus ir Rokiškio rajono Kalvių kultūros namų projektas. Dviejų kaimyninių rajonų gyventojai gieda „Tautišką giesmę“, prisimena krašto istoriją.
  • Užgavėnės
  • Velykinė popietė
  • Joninės
  • Rudens šventė

Vaižgantinės

Mūsų kraštą reprezentuojantis pagrindinis respublikinis renginys „Vaižgantinės“ organizuojamas nuo 2009 metų  lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtajame Malaišių kaime. Šventės metu teikiamos Vaižganto premijos, vyksta Vaižganto giminių sambūriai, koncertuoja meno kolektyvai, organizuojamos parodos. Renginys organizuojamas kartu su Svėdasų seniūnija, Vaižgantiečių klubu“ Pragiedrulys“ ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejumi, padedant Anykščių kultūros centrui.

„Ieškokime „deimančiukų“ savyje ir šalia savęs“

Aukštaitijos krašto talentų sambūris „Ieškokime „deimančiukų“ savyje ir šalia savęs“ organizuojamas  Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejuje Kunigiškių I kaime nuo 2008 metų. Iš pradžių į šį renginį buvo buriami Svėdasų seniūnijoje kuriantys tautodailininkai, dailiųjų amatų meistrai, literatai, meno mėgėjai. Pastaruoju metu sambūryje dalyvauja talentai iš visos Aukštaitijos vietovių. Muziejuje organizuojamos parodos, o kiemelyje vyksta koncertas, savo kūrybą pristato literatai.

Galerija

Padalinio vadovė: Aldona Bag­donienė, tel. 8 620 45339, [email protected]

Kolektyvai

Suausiųjų dramos megėjų kolektyvas

Kiekvienais metais pastatoma po spektaklį, kuris parodomas Skyriuje ir kaimyninių vietovių kultūros namuose. Kolektyvas  su pertraukomis gyvuoja  apie 20 metų.

Vaitkūnų skyriaus dramos kolektyvo nariai  ant Juodonių piliakalnio vaidina Juozo Tumo-Vaižganto komediją „Žemės ar moteries“

Renginiai