werwerwerwerewr

Jolanta Pupkienė – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatė

    Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija išrinko 2022 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Vasario 10 d. posėdyje apsvarstyti pateikti kandidatai ir slaptu balsavimu išrinkti laureatai keturiose nominacijose. Džiaugiamės, kad šiais metais laureate tapo režisierė, renginių organizatorė, visuomenininkė Jolanta Pupkienė. Šiandien, kovo 30 d. iškilmingame renginyje J. Pupkienei įteiktas atminimo medalis ir liudijimas skirtas už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą. Kandidatę apdovanojimui teikė Anykščių rajono savivaldybės administracija.

    Nuo 2000 m. J. Pupkienė rengia, kuria ir vykdo Tarptautinius bei šalies meninio pobūdžio kūrybinius – edukacinius projektus. Vykdomi projektai yra  reikšmingi Anykščių krašto ir Lietuvos kultūriniame gyvenime, turi didelę ugdomąją, edukacinę, švietėjišką, mokomąją vertę ir ne kartą įvertinti, kaip vieni reikšmingiausių projektų kultūros pasaulyje.

    Didžiausią dėmesį renginių organizatorė Jolanta Pupkienė  skiria vaikų ir jaunimo edukacinei, mokomajai, švietėjiškai kūrybinei veiklai. Rengia meno  stovyklas, kūrybines dirbtuves, įvairių meninių žanrų (teatro, muzikos, kino, šokio, dailės) laboratorijas,  buria labiausiai pažeidžiamas jaunimo grupes nuo 14 – 29 metų, gyvenančius Lietuvos kaimuose ir mažuose miesteliuose ir stengiasi įtraukti juos į bendrą kūrybinę – edukacinę veiklą.

    Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus.

      Anykščių kultūros centro informacija

Did you like this? Share it!