Archyvas (straipsniai)

NE-MIEGANTYS MIESTAI Anykščiuose

By 2020 19 rugsėjo 5 spalio, 2020 No Comments

Ne-miegantys miestai – tai projektas įvairiausiais renginiais, dirbtuvėmis bei miestelėnų iniciatyvomis žadinantis net 5 Lietuvos miestus, kurių vienas – tai mūsų Anykščiai. Spalio 3 d. jis atgabens veiklas, kuriose kiekvienas turės galimybę atrasti, sužinoti ar susikurti kažką įdomaus.
Didžioji dalis veiklų bus išrikiuota upės pakrante, o blogo oro atveju kelsis į Anykščių kultūros centrą.
DIENOS PROGRAMA:
PASIVAIKŠČIOJIMAI
13.00 val. ir 15.00 val. – Ekskursija po Anykščius. Ekskursijos metu išgirsite įdomiausias vietos istorijas ir iš naujo atrasite savą miestą!
Ekskursijos nemokamos, tačiau prašome registruotis spustelėjus ant nuorodos https://forms.gle/R2oycwXdRZTr1eF69 Lauksime atvykstant!
DIRBTUVĖLIŲ ERDVĖ
15.00-19.00 val.
– EKO dirbtuvėlės – nebenaudojamas pakuotes paverskime smagiais suvenyrais savo namams.
– Miesto sodai – išmokite autentiškos sodų pynimo tradicijos naudojant netikėtas priemones.
– Atvirukų dirbtuvės – spalvotos grafikos dirbtuvės pakvies ryškiausiais ne-miegančių miestų simboliais išmarginti atvirukus ar knygų skirtukus.
– Origami menas – subtilus grožis gimstantis iš popieriaus lapo ir truputėlio kantrybės. Pažinkite nuostabų rytų kultūros fenomeną!
– Dirbtuvės „Feel the light/ liet. „Piešimas šviesa“. Su „Feel the Light“ fotografų pagalba patys sukursite įspūdingas piešimo šviesa fotografijas.
MIESTIEČIŲ INICIATYVOS
– Anykštėnus kviečiame dalintis knygomis. Išmainykite perskaitytą knygą į naują nuotykių romaną, meilės dramą ar dėmesį kaustantį detektyvą! Čia jūsų lauks knygų mainų lentyna.
– Kaimynės pyragas visada skanesnis. Pyraginių iniciatyva ragina išdrįsti pavaišinti kaimynus savo firminiu pyragu ar sausainiais. Arbata pasirūpins ETNO žolelių arbatos meistrai.
– Kambarinių augalų stotelė. Tetos padovanotas papartis nebedžiugina? Galite pasidalinti mylimo kaktuso atžalomis? O galbūt dairotės pirmojo augalo savo namams? Augalų mylėtojus kviečiame į „Ne-miegančių miestų“ kambarinių augalų stotelę, kurioje bus galima mainytis daigais ar tiesiog pabendrauti apie kambarinių gėlių puoselėjimą 🙂
MENINĖ PROGRAMA
ŠVENTOSIOS UPĖS PAKRANTĖ (ŠALIA UŽTVANKOS)
16.00 val. – atlikėjo Gintauto Kazakevičiaus pasirodymas
Atvykite palaikyti Anykščių muzikanto Gintauto, kuris klausytojams padovanos sodraus bliuzo ir improvizacinio džiazo melodijas.
ANYKŠČIŲ KULTŪROS CENTRAS
17.00 val. – „Vėjų teatro” spektaklis vaikams „Apie draugystę”
Spektaklyje, pastatytame pagal Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo”, vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus. Kartu su jais sodinti draugystės medį, filosofuoti prie puodelio arbatos ir gelbėtis nuo kylančios audros.
Režisierė – Eglė Kižaitė
Aktoriai: Pijus Narijauskas ir Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė
Žiūrovų amžius: spektaklis pritaikytas 3-9 metų vaikams
Spektaklio trukmė: 45 min.
TERASA PRIE UŽTVANKOS
18.00 val. – Koncertas „Ne-miegančio miesto džiazas”
Koncertą dovanos džiazo atlikėjų grupė Castor Stetson – profesionalių muzikantų projektas, kalbantis originalia ir modernia džiazo kalba. Pažinkite nepaprastą džiazo improvizacijų meną ir pasimėgaukit originalios muzikos atlikimu.
Koncerto trukmė – 60 min.
VYSKUPO SKVERO PAPĖDĖ
19.00 val. – Miestiečių proto mankšta „Ne-miegantys miestai“
Rytais mankštinkime kūną, o vakarais – protą! Ar gerai pažįstate Anykščius? O kitus Lietuvos miestus? Čiupkite į parankę draugus, kaimynus ar giminaičius, suburkite komandą ir išbandykite jėgas ne-miegančių miestų proto mankštoje. Nugalėtojų laukia smagūs prizai.
Komandą gali sudaryti ne daugiau kaip 6 asmenys. Komandas registruokite spustelėję ant šios nuorodos https://forms.gle/vyw6LLiRYF3o7VGq9
VYSKUPO SKVERO PAPĖDĖ
20.00 val. – Agnės Zalanskaitės dokumentinis filmas „Partizanas“
Kas kitas, jei ne mes… Kada, jei ne šiandien!
Dokumentinis filmas „Partizanas“ pasakoja unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Nuvargintas okupacijos jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Geriausiu draugu jis renkasi šautuvą…
Trukmė: 1 val. 5 min.
Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
Renginys nemokamas. Renginio metu vyresnius nei 6 metų asmenis prašome dėvėti kvėpavimo takus gaubiančią kaukę, laikytis saugaus atstumo nuo kitų renginio dalyvių, saugoti save bei šalia esančius. Dėkojame.
Lauksime atvykstant!