Archyvas (straipsniai)

Biografinės improvizacijos „JUODA-BALTA“. Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“

By 2020 20 rugpjūčio 14 spalio, 2020 No Comments

Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis PAKELEIVINGI.

Spalio 14 d., trečiadienį, 18 val.

Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ biografinės improvizacijos „JUODA-BALTA“.

Režisierius Aidas Giniotis

Vaidina: Jurgis Marčėnas, Matas Pranskevičius, Ieva Stundžytė, Justina Smieliauskaitė, Jonas Šarkus, Aistė Šeštokaitė, Justas Tertelis, Benita Vasauskaitė

„Juoda – Balta“ – pagal unikalų „Atviro rato” metodą sukurtas spektaklis, tęsiantis teatro vizitinėmis kortelėmis tapusių biografinių improvizacijų „Atviras ratas“ bei „Lietaus žemė“ tradiciją. Šis spektaklis – sovietmečiu gimusios ir augusios, Sąjūdžio laikotarpį patyrusios kartos biografinės istorijos, koduojančios epochos lūžį patyrusių žmonių pasirinkimus ir išgyvenimus.

Gyvenimas sovietinės okupacijos laikotarpiu subrandino itin skirtingų biografijų ir pasaulėžiūrų žmones: vieni iš jų augo su baime ir mokėsi prisitaikyti, kitus, priešingai, augino troškimas pasipriešinti sistemai ir noras tikėti, jog iš pirmo žvilgsnio nesugriaunama santvarka sulauks baigties. Sąjūdis ir jį sekusi Nepriklausomybė šiai kartai tapo ne tik politinių pokyčių, bet ir kiekvieno individualių pasirinkimų laikotarpiu. Pasyvūs stebėtojai, rizikuoti savo pačių bei artimųjų saugumu pasiryžę kovotojai, skeptikai – visi jie, vedami savo įsitikinimų, rado savąją vietą istorijoje. „Juoda – Balta“ nukreipia į šią vietą atvirą ir asmenišką žvilgsnį, o praėjus trisdešimčiai metų ir per ištiestos rankos atstumą vėl bręstant kertiniams istoriniams lūžiams, spektaklio kūrybinė komanda siekia kalbėti apie tai, kaip skirtingų žmonių pasirinkimai suformavo bei tebeformuoja visuomenę, kurioje gyvename.

 

Spektaklį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Premjera:

Rugsėjo 22 d. 18.30 val. Menų spaustuvėje (Vilnius)

Bilieto kaina 15 eurų.

Bilietais prekiauja Tiketa.lt ir Kultūros centro kasa

DĖMESIO! Spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.