Kurklių skyrius

Vasario 16 Kurkliuose

By 2020 18 vasario No Comments

JAUNA ŠIRDIM AŠ LIETUVAI DAINUOJU

Kaip švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kad ji būtų kiek įmanoma jaukesnė. Kodėl kalbu apie jaukumą, kai daugelio nuomone tai turi būti labai iškilminga šventė? Taip, tikrai nesiginčysiu, tai tikrai be galo svarbi mūsų tautos istorijai diena. Tačiau pagalvokime plačiau. Juk Lietuva – tai mūsų namai, o kokiuose namuose visad gera gyventi ar į juos grįžti? Tikriausiai į tuos, kuriuose esi labai laukiamas ir kuriuose jauku. O kada tie namai prisipildo gyvybės? Tikriausiai tada, kai juose sukiojasi jaunimas ir vaikai.

Antrus metus iš eilės Kurklių kultūros namų salė šią dieną prisipildo nerimastingu jaunų širdžių virpesiu. Šiemet sulaukėm netikėto svečio. Tai Vytenis Povilas Andriukaitis – gydytojas, istorikas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras.

Šventėje koncertavo  Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos gitaristai. Vadovas Petras  Beniulis. Anykščių muzikos mokyklos smuikininkai, vadovaujami mokytojos Linos Pipirienės,  kankliavo mokytojos Jolitos Novikienės mokinė Rusnė. Jau antrus metus mūsų šventėje dalyvaujančios Ūla ir Faustina padovanojo keturias puikias šiuolaikines lietuviškas dainas, kerėjo klausytojus pianino garsais. Faustina net juokavo, kad jau gal tampa tradicija Vasario 16-ąją švęsti Kurkliuose.

Šventinę atmosferą kūrė ir gitaros mokytojo Petro Beniulio tapybos darbų paroda.

Renginio vedėjos Giedrė ir Rugilė nuoširdžiai dėkoja  geros valios žmonėms, nepanorusiems būti įvardintais, už dvasinę ir finansinę paramą organizuojant renginį ir prisidedant prie tradicijų kūrimo.

JAUNA ŠIRDIM AŠ LIETUVAI DAINUOJU