Vaitkūnų skyrius

Derliaus šventė “Kai derlius pareina namo…” Vaitkūnuose

By 2019 22 spalio No Comments

Derliaus šventė Vaitkūnuose

Spalio 19-ąją Vaitkūnų kultūros namuose įvyko Rudens šventė „Kai derlius pareina namo…“. Besirenkantys į jau tradicija tapusį renginį vestibiulyje pirmiausia išvydo iš moliūgų sudėliotą linksmai nusiteikusį „Dėdę Derlių“, kuris, atrodė, kvieste visus kviečia į rudeninę šventę. Čia pat veikė ir įspūdingų gamtos vaizdų fotografijų paroda „Sustok, akimirka žavinga!“, kurią parengė ir pirmiesiems suteikė galimybę pasižiūrėti renginio Vaitkūnuose dalyviams muziejininkas žurnalistas Vytautas Bagdonas. Na, o  rudeniškos saulės spindulių nutviekstoje salėje puikavosi įspūdingo dydžio įvairios daržų, laukų ir sodų gėrybės, taip pat ir visokiausios gamtos keistenybės, gražios paskutiniųjų, dar šalnų nepakąstų žalumynų kompozicijos.

Pasveikinusi susirinkusius į bendrą būrį, renginio organizatorė Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus padalinio vadovė Aldona Bagdonienė pabrėžė nuo senų senovės kaimuose vyravusią tradiciją pasibaigus darbymečiui ir derliui parkeliavus į aruodus, pasikieminėti, susiburti, pailsėti, draugėje pasilinksminti. Ir kaip žemdirbiško triūso, sodiečių darbuose išlieto prakaito, gausaus derliaus simbolį renginio vedėja visiems pasiūlė paragauti po riekelę naminės duonos.  O  tada prasidėjo visokiausi konkursai, kuriuose sumanumą, rankų miklumą, sąmoningumą turėjo progą išbandyti visi norintys. Gi mįslių, klausimų, užduočių, konkursų buvo ne tiktai linksmų, įdomių, išradingų, bet ir gana „suktų“, reikalaujančių išmonės, nuovokumo. Ir viskas „sukosi“ apie darbą, derlių, gamtą, sodų, laukų ir daržų gėrybes. Savaime suprantama, visų laukė atitinkami prizai ir siurprizai, taip pat susiję su rudeniu ir derliumi. Ir, žinoma, pralaimėjusių nebuvo, tądien kultūros namų salėje nugalėjo visi.

Nuotaikingą koncertą Rudens šventės proga Vaitkūnuose atliko Kupiškio parapijos muzikinis kolektyvas „Šaltinis“, vadovaujamas Broniaus Petronio. 

Šventės Vaitkūnuose akimirkos – šiose nuotraukose: