Archyvas (straipsniai)

Tarptautinis šokio festivalis PĖDOS. Gegužės 17 d. 18 val. Kauno šokio teatras „Aura“. 2019 metų premjera. Spektaklis „Kaunas Zoo“.

By 2019 9 balandžio 19 gegužės, 2019 No Comments

Gegužės 17 d. 18 val. (AKC)

Kauno šokio teatras „Aura“

2019 metų premjera. Spektaklis „Kaunas Zoo“. 60 min.

Choreografė Birutė Letukaitė

Kostiumai: Kristina Čyžiūtė ir Birutė Letukaitė

Muzika – improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“

Šviesų dailininkas Vladimiras Šerstabojevas

Šokėjai: Blake Seidel (JAV), Chiara Corbetta (Italija)

Clara Giambino (Prancūzija), Evgenii Kalachev (Rusija)

Jasper Narvaez (Filipinai), Julija Mintautė (Lietuva)

Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija)

Mei Chen (Kinija)

Pirmoji Kauno šokio teatro “Aura” 2019-ųjų metų premjera – spektaklis “KAUNAS ZOO”.  Kokybės garantas – Birutės Letukaitės choreografija, Vladimiro Šerstabojevo šviesų dizainas bei nauji eksperimentiniai gūsiai – gyvai atliekama improvizacinės muzikos grupės “Kaunas Zoo” muzika. Kostiumai Kristinos Čyžiūtės.

Šokio ir gyvai atliekamos muzikos spektaklis, nagrinėjantis grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas “su kaukėmis”. Spektaklyje demonstruojama puikybė ir tuštybė atskleidžia ir tikrąją vidinę individo būseną, kuri dažnai yra silpna ir pažeista iškreiptų, visuomenės primestų dogmų. Stengiamasi atskleisti žmogiškąją prigimtį, kuri yra altruistiška, jautri ir sąžininga savo ir kitų atžvilgiu.

Kauno šokio teatras „Aura“ – šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta šokio studija „Aura“, 1995 m. buvo įregistruota kaip Kauno miesto teatras. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą, išugdė visą būrį profesionalių šokėjų, papildžiusių šokio padangę. „Aura“ nuolat dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, užsienio ir Lietuvos choreografais, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, jau 28 metus rengia tarptautinį šokio festivalį „Aura“. Teatras reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį.

„Auros“ kūrybinė veikla įvertinta daugiau kaip 50 Kauno miesto, šalies ir tarptautinių apdovanojimų. 2006 m. Birutė Letukaitė buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklio „Aseptinė zona, arba Lietuviškos sutartinės“ choreografiją, o 2008 m. tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate. 2012 m. bendras Kauno bienalės ir „Auros“ projektas „Judanti tekstilė“ buvo įvertintas kaip vienas sėkmingiausių ES finansuotų projektų. 2013 m. choreografė B. Letukaitė gavo antrąjį „Auksinį scenos kryžių“ už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną bei Kauno miesto kultūros ir meno premiją.

Bilieto kaina 8 EUR

 

 

Parama meno kūrėjamsKviečiame

Skirkite iki 1,2 procento jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Anykščių kultūros centrui.

Skirkite paramą